Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Vigtig Wild

Kód: 121509
Neohodnoceno
3 839 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nůž, který je dokonale přizpůsoben požadavkům a podmínkám každého outdoorového dobrodružství. Základem pro nový vývoj je outdoorový a bushcraftový nůž Boker Plus Vigtig navržený Davem Wengerem, který díky svým rozměrům (celková délka: 19,7 cm; tloušťka čepele: 4 mm) nejen dokonale zapadne např. do láhve Nalgene, ale je také určen pro nejnáročnější požadavky. Jako ocel čepele byla zvolena Magnacut, která byla na rozdíl od obvykle používaných nástrojových ocelí vyvinuta speciálně pro výrobu nožů. Této oceli, která byla označována za "zázračnou ocel", se podařilo dosáhnout velmi jemné struktury, a tím i vysoké houževnatosti a odolnosti vůči rázovému zatížení, a to i přes vysoký obsah chromu 10,7% a působivou kalitelnost přes 62-63 HRC. V kombinaci s broušením True-Scandi odolá čepel v povrchové úpravě stonewash každé výzvě, která se naskytne, od jemných řezných a řezbářských prací při stavbě tábora a přípravě palivového dřeva, přes paličkování a sekání až po manipulaci se zvěří. Střenky rukojeti jsou ze zelené plátěné mikarty a zajišťují dokonalý úchop i za mokra. Součástí je i kompaktní kydexové pouzdro v černé barvě s klipem.

Celková délka: 19.5 cm
Délka čepele: 8.5 cm
Tloušťka čepele: 4 mm
Hmotnost: 150 g
Ocel: MagnaCut
Materiál rukojeti: Micarta
Pouzdro: kydexové

Vyrobeno v Německu

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: CPM-Magnacut
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: micarta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.