Výrobce: Spyderco

Spyderco Shaman Compression Lock

 • Kód výrobce: SC229GP
 • Katalog. číslo: SC229GP
 • Cena: 5789 vč. DPH
 • DPH: 21%
 • Dostupnost: přibližně 20 dní
 • Doprava zdarma!
 • Délka čepele:
  • 8 až 10cm
 • Materiál čepele:
  • CPM-S30V
 • Materiál rukojeti:
  • G-10
Počet: ks

Délka v zavřeném stavu: 11,5 cm
Délka čepele: 9 cm
Ocel: CPM S30V nerez
Rukojeť: G-10 / nerez
Kapesní klip
Lanyard hole
Made in USA
 

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Nejznámější modely Spyderco:

Spyderco Military Spyderco Delica 4 Spyderco Endura 4 Spyderco Tenacious G-10 Spyderco Resilience G-10 Spyderco Persistence G-10
Spyderco Ambitious G-10 Spyderco Dice Spyderco Techno Spyderco Native
Oceli:  
  Spyderco během let experimentoval s různými ocelemi. V roce 1994, jako první výrobce Spyderco využil práškovou metalurgii ve podobě nástrojové oceli S60V.
  Pro nože vystavené slané vodě a mořskému vzduchu byla vyvinuta ocel H-1.
154CM americká premium nerez ocel
8Cr13MoV , čínská nerez oceli temperované na RC56 až RC58, houževnatá a odolná, použitá u nožů Resilience, Grasshopper, Kiwi3 a Byrd řady. Často přirovnávána k AUS-8, ale s poněkud více karbonu.
9Cr18Mo čínská nerezová oceli vyšší kvality, používaný především u high-end kadeřnických nůžek a u chirurgických nástrojů.
440C , nerez ocel známá svou odolností vůči proti korozi a snadným broušením
Aogami Super Modrá (青紙スーパー) japonská high-end oceli vyráběná společností Hitachi. "Modrá" odkazuje ne k barvě samotné oceli, ale barvě papíru, ve kterém je surová ocel zabalená :-)
ATS-55 , nerezová oceli, podobná ATS-34 s menším obsahem molybdenu, který se používá pouze pro nože Spyderco
AUS-6 , podobná kvalita jako 440a, který se používána jako rozpočtová ocel ve starších modelech Spyderco
AUS-8 , často používaná japonská ocel, známá pro schopnost vytvoření velmi jemného ostří, díky vetšímu obsahu vanadu. Snadno se brousí, je odolná vůči korozi.
AUS-10 , japonská nerez ocel série, vyráběná Aichi, se stejným obsahem uhlíku jako 440C, ale méně chromu.
BG-42 , velmi kvalitní nerez oceli vyvinuté pro kuličková ložiska, podobně jako ATS-34 (stejné složení, ale více vanadu), má podobné vlastnosti.
CTS-XHP , vyrobená Carpenter Technology. Často označovaná jako nerez verze D2, má podobné vlastnosti.
CTS-20CP , Carpenter Technology verze S90V, s mírně sníženým obsahem chromu. Neuvěřitelná odolnost proti opotřebení, kalená obvykle na cca 60 HRC.
D2 , výborná nástrojová ocel, má o jedno procento méně chromu než je hranice pro nerezové oceli. Spyderco používá práškovou verzi D2, CPM-D2 najdete v modelu sprint run Spyderco Military
G2 , GIN-1 . (銀紙1号) Hitachi -nízkonákladová nerez oceli srovnatelná, ale měkčí než AUS-8. Tvrdá, odolné proti korozi.
H-1 , je ideální pro námořní použití, nahradila dusíkem uhlík a proto je téměř nerezavějící v jakémkoli běžném prostředí, jako i ve slané vodě. Může  oxidovat, pokud je vystavena extrémně vysokým teplotám nebo chemickým vlivům. Má vlastnosti podobné ocelím nízkouhlíkovým, např. jako AUS-6.
MBS-26 : Japonská [nerezavějící] ocel, velmi jemnozrnná, s vysokou odolností proti korozi používané u většiny kuchyňských nožů Spyderco.
N690CO , rakouská nerezová ocel. V současné době použitá v modelu Squeak, dříve užívaná v nožích Spyderco vyrobených firmou Fox Cutlery.
CPM-M4 [aka AISI M4] - kalená obvykle na HRC 62-65, oceli s vysokým obsahem uhlíku, molybdenu, vanadu a wolframu, značná odolnost vůči opotřebení
CPM S30V ocel americká prášková ocel, s vysokým obsahem uhlíku, vyvinutá speciálně pro nože
CPM-S60V , (440V, CPMT440V) Moderní americká ocel, odolná proti opotřebení, ale těžko brousitelná. Bohužel, nízká úroveň tuhosti znamená, že může být kalena pouze na přibližně 56 RC
CPM-S90V (420V), podobná S60V, ale navržena tak, aby byla odolná, s velmi velkým obsahem uhlíku a vanadu. Ceněna pro svou extrémní odolnost. S90V byla použita v sprint run Spyderco Military roce 2008. Od té doby to byla použita v několika verzích Manix 2
VG-10 , (V金10号) japonská oceli, často kalená na HRC60. Lepší odolnost proti korozi, ale o něco méně odolná než S30V. Ceněna pro schopnost vytvoření extrémně jemného ostří, dobrou brousitelnost a solidní odolnost. Používá se ve většině Spyderco nožů japonské výroby.
ZDP-189 , prémiová japonská prášková super-ocel vyrobené Hitachi, kalitelná až na HRC 67, s velmi vysokým objemem uhlíku.

 • Délka čepele:
  • 8 až 10cm
 • Materiál čepele:
  • CPM-S30V
 • Materiál rukojeti:
  • G-10

Nový dotaz prodejci:

 • Povinné údaje jsou označeny tučným písmem.
 • Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.