Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead REN-ZDP

Kód: REN ZDP
2 hodnocení
51 990 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model REN má velmi jasný design. Tvar čepele je "T-Honzukuri". Je to Tanto-konvexní výbrus. Jak víte, u modelu CHI jsme se přiklonili k tvaru čepele "Tanto". Ale tento tvar čepele je "T-Shinogizukuri", to znamená rovný výbrus.
Nicméně jsme "Tanto-Honzukuri" dokončili pomocí speciálních technologií ROCKSTEAD. Tento tvar čepele vyrábí jen několik výrobců nožů. Nikdy jsme však neviděli "Tanto-Honzukuri" se zrcadlově leštěným povrchem.
Materiály této rukojeti se liší z přední a zadní strany. Přední strana je z uhlíkových vláken, zadní z titanu. To je velmi lehké a dobře vyvážené.
Nejedná se o flipper model.

celková délka 212 mm
čepel 94 mm
materiál čepele ZDP189 
tloušťka 3,7 mm
hmotnost 125 g
tvrdost ZDP189 HRc67
rukojeť: Carbon(Front) / Titanium(Back)
klip: titan
Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby 

 

Měření textury povrchu (drsnosti) u nožů Rockstead Ra je pouhých 34 nanometrů!
Celková velikost Rzmax nedosahuje ani 250 nanometrů, což je ¼ mikronu!

Měření drsnosti

Ostrost je neuvěřitelná a není podmíněná deformací mikrozubů po broušení, jak je tomu u jiných nožů!

S laskavým svolením citováno a prokázáno měřením profesorem Černým z laboratoří fyziky VUT FSI.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: ZDP-189
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: titan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.