Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Plus M-One Damast

Kód: 02BO090DAM
1 hodnocení
2 329 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 15 dní.
Můžeme doručit do:
15.5.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce Mauser známý svými historickými vojenskými zbraněmi, jako je model 98, se již nějakou dobu věnuje výhradně loveckým zbraním a odpovídajícímu outdoorovému příslušenství. V rámci společného projektu s firmou Boker byl před více než 25 lety vyvinut klasický lovecký nůž M1. Boker Plus M-One Damascus tuto myšlenku oživuje a siluetu nože s pevnou čepelí chápe jako moderní poctu zvýšeným nárokům lovců a sběratelů, kteří dbají na kvalitu. Čepel typu drop-point z 67vrstvého damašku kombinuje ušlechtilý vzhled s nekompromisní funkčností. Potřebnou stabilitu zajišťuje masivní střenka a ergonomicky tvarovaná rukojeť z nádherného, pevného, zemitého ebenu. Velké bolstery kopírují damaškový design čepele a dodávají noži s pevnou čepelí intenzivní nádech. V rukojeti je zakomponován dutý mosazný čep pro připevnění šňůry, který klasickým způsobem zvýrazňuje damašek M-One. Nůž je dodáván s kvalitním koženým pouzdrem.

Celková délka: 19.5 cm
Délka čepele: 9 cm
Tloušťka čepele: 4.1 mm
Hmotnost: 152 g
Ocel: damašek
Materiál rukojeti: dřevo
Pouzdro: kožené

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
Materiál čepele: damašek
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.