Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Rockstead HIGO-II-TI-DLC S

Kód: HIGO-II-TI-DLC
Neohodnoceno
35 990 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento model firmy Rockstead má titanovou rukojeť s povrchovou úpravou DLC. Existuje ve dvou různých povrchových úpravách, lesklý povrch (S) a matný povrch (M). Čepel z materiálu YXR7 s DLC dokáže řezat manilské lano asi 350 krát a stále čistě krájí list papíru. Tento nůž má úhel ostří 30 stupňů do půlky poloviny délky čepele a 24 stupňů od půlky ke špičce. Toto zmenšení úhlu zajišťuje vynikající ostrost. 

"HIGO" v japonštině znamená "bývalé jméno distriktu" kyushu "v Japonsku.

Celková délka: 214 mm
Délka čepele: 89 mm
Váha: 138 g
Ocel: YXR7 s DLC povlakem
Tloušťka: 3,2 mm
Tvrdost: 67 HRc
Rukojeť: titan
Klíč 

Dodáváno včetně elegantní dřevěné krabičky s certifikátem pravosti včetně přesného údaje o tvrdosti čepele a datem výroby 

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: YXR7
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál rukojeti: titan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

rockstead

Japonské nože ROCKSTEAD jsou absolutní světovou špičkou v tomto oboru a leží na vrcholu současných možností výroby oceli.
Nože ROCKSTEAD mají i unikátní tvary ostří, převzaté ze samurajských mečů. Obvykle convex ground, nebo i kombinace convex a flat ground. Čepele ROCKSTEAD tak využívají tradic výroby samurajských mečů k tomu aby vytvořily dokonalý nůž. 
Zrcadlově hladké plochy čepelí maximálně využívají vlastností oceli. Celý proces leštění je velice zdlouhavý, postuně se leští papíry o hrubostech 400, 600, 800, 1200 a 2000. Pokud je na konci na čepeli viditelný škrábanec, celý proces je od začátku zopakován. Neexistuje podobně zpracované ostří jako u nožů ROCKSTEAD. Při porovnání mikrosnímků je zřejmý rozdíl mezi klasickou strojovou ocelí běžných výrobců. Ostří ROCKSTEAD je hladké, zatímco ostatní nože mají tvar spíš jako zuby pilového kotouče. Neuvěřitelné vlastnosti Rockstead nožů dokumentují i následující videa. Volně visící list papíru lehce rozdělíte i po 1000 přeříznutích konopného provazu. Tento nůž má krásný rovný povrch s extrémní ostrostí. Můžete si tak vychutnat vynikající řezací schopnosti po velmi dlouhou dobu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.