Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Böker Solingen Black Amboina

Kód: 140919
Neohodnoceno
7 399 Kč
Na objednání, dodání leden 2024
Můžeme doručit do:
29.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Styl není ani tak otázkou elegance, jako spíše charakteru. Böker Black Amboina je dokonalým důkazem, že tyto vlastnosti lze dokonale skloubit. Výrazná 6/8 palcová břitva je kompletně černá a poprvé má leštěnou čepel z vysoce odolné uhlíkové oceli. Při tomto speciálním procesu se povrch čepele působením kyseliny mění na černou oxidovou vrstvu, a proto nelze hovořit o povlaku v klasickém slova smyslu. Mimořádně broušená čepel je oboustranně vroubkovaná a podtrhuje tak exkluzivní charakter Böker Black Amboina. Díky vyvážené hmotnosti břitu klouže čepel po kůži velmi příjemně a čistě.

Rukojeť z exotického dřeva Amboina zaujme nápadně rozptýlenou kresbou, která místy připomíná divoká karbonová vlákna. Dřevo, které pochází z jihovýchodní Asie, vděčí za svou zvláštní strukturu hlízovitým prorostům v oblasti kořenů, které dávají každému kusu jedinečný charakter. Výrazné černé barvy a příjemně hladkého povrchu rukojeti je dosaženo stabilizací dřeva. Při tomto speciálním procesu se zahřátá epoxidová pryskyřice vtlačí do pórů dřeva a poté vytvrdí. Baňatý tvar rukojeti vytváří zdařilý kontrast k rovnému ostří čepele a výrazně zdůrazňuje linie břitvy.

Diskrétní vizuální akcenty na rukojeti zaujmou dvěma nýty z niklového stříbra a stříbrným štítem stromu Böker.
S autentickým razítkem Böker v čepeli, certifikátem pravosti a elegantním stojanem.
Ruční výroba v manufaktuře nožů Böker v Solingenu.


Šířka čepele: 6/8
Hmotnost: 58 g
Materiál čepele: Uhlíková čepel
Materiál rukojeti: Dřevo Amboina
Tvar hlavy: Gradkopf
Vyrobeno v Solingenu

Doplňkové parametry

Kategorie: Břitvy
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.