Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Böker Solingen Black Amboina

Kód: 140919
Neohodnoceno
7 399 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Styl není ani tak otázkou elegance, jako spíše charakteru. Böker Black Amboina je dokonalým důkazem, že tyto vlastnosti lze dokonale skloubit. Výrazná 6/8 palcová břitva je kompletně černá a poprvé má leštěnou čepel z vysoce odolné uhlíkové oceli. Při tomto speciálním procesu se povrch čepele působením kyseliny mění na černou oxidovou vrstvu, a proto nelze hovořit o povlaku v klasickém slova smyslu. Mimořádně broušená čepel je oboustranně vroubkovaná a podtrhuje tak exkluzivní charakter Böker Black Amboina. Díky vyvážené hmotnosti břitu klouže čepel po kůži velmi příjemně a čistě.

Rukojeť z exotického dřeva Amboina zaujme nápadně rozptýlenou kresbou, která místy připomíná divoká karbonová vlákna. Dřevo, které pochází z jihovýchodní Asie, vděčí za svou zvláštní strukturu hlízovitým prorostům v oblasti kořenů, které dávají každému kusu jedinečný charakter. Výrazné černé barvy a příjemně hladkého povrchu rukojeti je dosaženo stabilizací dřeva. Při tomto speciálním procesu se zahřátá epoxidová pryskyřice vtlačí do pórů dřeva a poté vytvrdí. Baňatý tvar rukojeti vytváří zdařilý kontrast k rovnému ostří čepele a výrazně zdůrazňuje linie břitvy.

Diskrétní vizuální akcenty na rukojeti zaujmou dvěma nýty z niklového stříbra a stříbrným štítem stromu Böker.
S autentickým razítkem Böker v čepeli, certifikátem pravosti a elegantním stojanem.
Ruční výroba v manufaktuře nožů Böker v Solingenu.


Šířka čepele: 6/8
Hmotnost: 58 g
Materiál čepele: Uhlíková čepel
Materiál rukojeti: Dřevo Amboina
Tvar hlavy: Gradkopf
Vyrobeno v Solingenu

Doplňkové parametry

Kategorie: Břitvy
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.