Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Cold Steel Rondel Dagger

Kód: CS88HRDL
Neohodnoceno
Značka: Cold Steel
4 724 Kč –8 %
Cold Steel Rondel Dagger
4 724 Kč –8 % 4 313 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rondel Dagger nebo-li kulatá dýka, se objevila v Evropě již ve středověku (od 14. století) a byla používána jak šlechtici a rytíři, tak třeba obchodníky. Dýka byla zavěšena v pouzdře u pasu a sloužila jako nástroj každodenní potřeby, jako zbraň v bitvách i při turnajích. V 15. století se stala standardní záložní zbraní pro rytíře a od roku 1415 byla běžně používána v bitvách, jako je třeba bitva o Agincourt. Na posmrtných pozůstatcích krále Richarda III se ukazuje, že v bitvě u Bosworth v roce 1485 utrpěl smrtelnou ránu právě Rondel dýkou. Díky svému úzkému tvaru a troj hranému profilu čepele, byli schopny proniknout brněním, nebo helmou. Čepel dýky je vyrobena z oceli 1055 a má typický dlouhý a štíhlý tvar se zužující se špičkou. Výraznou pevnost čepeli dává její trojúhelníkový profil. 

Celková délka: 42 cm
Délka čepele: 26,5 cm
Ocel: 1065 Carbon
Černá čepel tvořena ze 3 ostrých hran
Rukojeť: dřevo/ mosaz
Pouzdro: kůže/ocel
Made in India

Doplňkové parametry

Kategorie: Historické repliky
Materiál čepele: Carbon Steel / uhlíkatá ocel
Délka čepele: 20 až 30 cm
Materiál rukojeti: dřevo
Aktualizace: 17.5.2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cold_steel_logo_1

Americká firma Cold Steel Inc. sídlí ve městě Ventura v Kalifornii. Značka byla založena v roce 1980 se zaměřením na výrobu nejsilnějších a nejostřejších nožů na světě. V průběhu posledních tří desetiletí byla společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat komerční nůž jako celek. Výrobce udržuje vysokou kvalitu zpracování a neustále pracuje na tom, aby si plnil svůj cíl, nabízet nejsilnější a nejostřejší nože na světě. Rozsáhlý sortiment taktických či loveckých nožů zajišťuje širokou základnu uživatelů a věrných fanoušků Společnost Cold Steel se zabývá výrobou nožů, které patří k nejstabilnějším a nejostřejším na světě. V posledních třech desetiletích stála společnost Cold Steel v čele mnoha inovací, které pomohly definovat odvětví nožů. Progresivní úspěchy, včetně zavedení kostkovaných rukojetí Kraton a stylů čepelí se špičkou tanto, se z kuriózně zajímavých prvků staly v celém odvětví charakteristickými znaky kvality a propracovanosti. Nové hranice byly prolomeny také zavedením nových unikátních ocelí čepelí, jako je San Mai III a Tri-Ad Lock & lock mechanismus pro zavírací nože. Například pojistce Tri-Ad Lock se dosud nevyrovnal žádný z konkurentů společnosti Cold Steel a nic z toho, co dosud vyrobili, jej prokazatelně nepřekonalo. Společnost Cold Steel bude samozřejmě vždy hledět do budoucnosti a neustále usilovat o výrobu nejstabilnějších a nejostřejších nožů na světě. Tento cíl, jakkoli je nepolapitelný a obtížně dosažitelný, je stejný již čtyřicet let.

Výrobu značky Cold Steel Inc. zdobí široká nabídky produktů, jako jsou nože, meče, tomahavky, mačety, a nástroje pro každodenní nošení: EDC. Společnost Cold Steel, kterou si rychle oblíbila armáda, speciální jednotky pořádkových sil, pracovníci záchranných služeb, profesionálové v oblasti sebeobrany i členové komunity bojových umění, se rychle proslavila kvalitou, pevností, a spolehlivostí pro každodenní nošení (EDC). 

Rozmanitá a pestrá nabídka se rychle rozrostla a zahrnuje nejen obrovský výběr zavíracích nožů (od menších "EDC" nožů až po ikonické obří "meganože"), ale také pevné čepele, meče, šavle, tyčové zbraně a halapartny, stejně jako lovecké vybavení, oštěpy, foukačky, sekery, mačety, tomahavky a jiné nástroje!

S výhledem do budoucnosti společnost Cold Steel i nadále přináší na trh nové úrovně pevnosti, bezpečnosti a výkonu a poskytuje osvědčené a prověřené výrobky, na které se můžete spolehnout - kdykoli a kdekoli!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.