Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Mikov Predator buvolí roh RWL34

Kód: 241-RR-1/KP
2 hodnocení
Značka: Mikov
7 820 Kč –5 %
Mikov Predator buvolí roh RWL34
7 820 Kč –5 % 7 429 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mikov Predator RWL34 je nůž s prémiovou čepelí RWL34, zdobeným, nerezovým hřbetním perem, střenkou ze stabilizované rohoviny a ergonomicky perfektním tvarem úžasně padnoucím do ruky uživatele. Čepel RWL34 o tvrdosti 60 HRc je označena jedinečným sériovým číslem. Materiál čepele má vysokou torzní, ohybovou i rázovou houževnatost a současně velkou odolnost proti opotřebení,vysokou řezivost a je extrémně odolný proti přelomení. Kožené pouzdro je součástí balení.  

Materiál čepele: RWL-34, 60 HRC
Délka výrobku: 120 mm
Délka čepele: 95 mm
Šířka čepele: 23 mm
Rukojeť: elegantní buvolí roh
Hmotnost výrobku: 150 g
Pouzdro: nůž je dodáván včetně luxusního koženého pouzdra a dárkového balení

Otcem dnes již legendárního nože Predator společnosti Mikov je pan Vladimír Trojan, který ve společnosti začínal téměř před šedesáti lety jako nástrojař a propracoval se až na pozici hlavního firemního vývojáře, kde působí dodnes jako poradce.

Pan Trojan se nechal pro tento nůž inspirovat prototypy vyhazovacích nožů, které objevil ve staré vzorkovně ještě po původních německých majitelích továrny. S použitím fantazie, šikovných českých rukou a získaných zkušeností z původních prototypů předválečných vyhazovacích nožů vznikl na svou dobu skutečně nadčasový nůž, který svou precizností, skvělou funkčností a originálním designem zaujal i tvůrce Bondovky Casino Royale z roku 2006, kde si zahrál tento český nůž po boku agenta 007 a tím získal skutečně světovou proslulost.

Proč se rozhodnout pro vyhazovací nůž?
- je elegantní
- jeho používání je pohodlné a bezpečné
- je možné ho otevřít jen jednou rukou
- můžete si ho vybrat v klasickém nebo exkluzivním provedení a je k dispozici i varianta pro záchranáře. Důvodů pro jeho pořízení by se dala najít ještě celá řada, ale jak se shodují téměř všichni kteří si ho již pořídili - je to nůž, který je prostě výjimečný. 


Doplňkové parametry

Kategorie: Automaty - Speed Assist
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál čepele: RWL34
Materiál rukojeti: paroh

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mikov

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 
V této továrně pracovalo zpočátku sto pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.