Výrobce: Fenix

LED čelovka Fenix HP30 žlutá

  • Kód výrobce: HP30YL
  • Katalog. číslo: HP30YL
  • Cena: 2599 vč. DPH
  • DPH: 21%
  • Tento model je bohužel nedostupný.

Max výkon: 900 lm
Max výdrž: 300 hod
Počet režimů: 6
Světelný zdroj: Cree XM-L2
Značka: Fenix
Dosvit: 233 m
Napájení: 4x CR123A, 2x 18650
Vodotěsnost: IPX-6 (prudký déšť)
Hmotnost: 276 g

LED čelovka Fenix HP30 nabízí bezkonkurenční výkon až 900 lumenů (ANSI) a dosvit 233 metrů. K napájení je možné použít dva vysokokapacitní li-ion akumulátory typu 18650 nebo čtyři lithiové CR123A baterie. Baterie jsou umístěné v odděleném pouzdře na dlouhém kabelu, které lze umístit na opasek, do kapsy a nebo batohu. Zvyšuje se tím komfort nošení a v zimě jsou baterie lépe chráněny proti mrazu. Bateriové pouzdro je vybaveno indikátorem kapacity baterií a USB výstupem, takže ho můžete využít i jako přenosný zdroj energie k nabíjení vašeho mobilního telefonu nebo GPS navigace. Výborného výkonu bylo dosaženo použitím nejnovější LED Cree XM-L2.

Čelovka nabízí celkem 6 režimů výkonu včetně SOS signálu pro použití v nouzových situacích. V nejnižším režimu se 4 lumeny poskytuje výbornou výdrž až 300 hodin (12 dnů). Čelovka je napájena digitálně regulovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení). HP30 je zvláště vhodná pro běžecké lyžování, skialpinismus, noční běh, cyklistiku, rybaření, speleologii a další aktivity.

Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametry čelové svítilny Fenix HP30

Je použita nejnovější výkonná LED Cree XM-L2 s životností 50 000 hodin.
Šest režimů svícení: BURST 900 lumenů (po dobu držení tlačítka) -> 500 lumenů (3,8 hodiny) -> 200 lumenů (12 hodin) -> 65 lumenů (32,7 hodiny) -> 4 lumeny (300 hodin) - SOS signál 200 lumenů.
Časy výdrže jsou změřeny s nabíjecími li-ion 18650 bateriemi s kapacitou 2600mAh.
Hliníkový reflektor pro perfektní světelný kužel s dosvitem 233 metrů (13538 cd).
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
K napájení lze použít čtyři 3V lithiové baterie typu CR123A nebo dvě nabíjecí li-ion baterii typu 18650.
Spínače jsou chráněny proti nechtěnému zapnutí v zavazadle.
Baterie umístěny v odděleném pouzdru, které lze umístit na opasek, do kapsy či batohu.
Celková délka kabelu je cca 150 centimetrů.
Reflektor je možné naklápět v několika krocích a tím nastavit požadovaný směr svícení.
Vyrobeno z odolného plastu a leteckého tvrzeného hliníku typu T6.
Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metru.
Váha 276,5 gram (včetně popruhů a nerezového nosiče na opasek, bez baterií).
Voděodolná dle standardu IPX-6 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).
Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s anti-reflex povrchem.
Součástí balení je bílý difuzér, nerezový nosič pro upevnění bateriového pouzdra na opasek, plastové úchytky pro připnutí kabelu k oblečení.
S čelovkou jsou kompatibilní tyto barevné filtry: červený, zelený, modrý.
Použití čelovky Fenix HP30

Čelovku zapnete stisknutím hlavního šedého tlačítka, jakmile je čelovka zapnutá, tak se režimy svícení opět přepínají stisknutím tlačítka. Vypnutí docílíte podržením tlačítka po dobu půl vteřiny, SOS režim se aktivuje podržením tlačítka po dobu 3 vteřin. Po vypnutí si čelovka pamatuje poslední nastavený stupeň svícení (kromě SOS).

Krátkodobý BURST režim 900 lumenů se aktivuje stisknutím oranžového tlačítka, po uvolnění tlačítka se čelovka přepne zpět do předchozího režimu výkonu.

Pokud je čelovka v základní nesklopené poloze, je tlačítko chráněno plastovým výstupkem proti nechtěnému sepnutí (například při převozu v zavazadle). Po výměně baterií důkladně dotáhněte utahovací šroub na bateriovém pouzdře, aby byla zajištěna dobrá voděodolnost. Spojení a rozpojení konektorů provádějte krouživým pohybem, netrhejte je od sebe silou.

Stisknutím tlačítka na bateriovém pouzdře se aktivuje ukazatel kapacity baterií (čtyři rozsvícené diody 80 - 100 %, tři diody 60 - 80 %, dvě diody 40 - 60 %, jedna dioda 20 - 40 %, jedna blikající dioda signalizuje méně než 20 % zbývající kapacity baterií).

Pro aktivaci USB výstupu podržte tlačítko na bateriovém pouzdře stisknuté po dobu 3 vteřin.

Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěné části, poruší se tím záruka.
Používejte pouze kvalitní 3V CR123A baterie a 18650 li-ion akumulátory, aby nedošlo k poškození čelovky například z důvodu úniku látek z baterie.
Pokud čelovka bliká či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:
Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je.
Ujistěte se, že je konektor na kabelu mezi čelovkou a bateriovým pouzdrem pevně spojen.
Kontakty v bateriovém držáku jsou špinavé – očistěte je houbičkou namočenou v alkoholu.
Záruka
Zákonná dvouletá záruka.

Výrobky firmy FenixLight se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree nebo LED Luxeon Rebel od společnosti Lumileds. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a Fenix baterky se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, u záchranných složek, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i běžné domácí použití

Nový dotaz prodejci:

  • Povinné údaje jsou označeny tučným písmem.
  • Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.