Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Grabendolch

Kód: 121918
Neohodnoceno
5 809 Kč
Přibližně 20 dní
Můžeme doručit do:
3.11.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1915 obdržela firma H. Boker & Co. objednávku, aby vyvinula kompaktní bojovný nůž. Zvláště užitečný pro zákopovou válku. Nyní máme 90. výročí a tento model je znovu obnoven. Ostří je vyrobeno z vysokouhlíkové oceli (C-75), ne bez koroze, ale stále nesmírně ostré, které vyžaduje minimální péči. Masivní chránič ruky, stará značka vyražená na ostří, hluboce rýhovaná rukojeť vyrobená z pažbového dřeva a prémiová kožená pochva jsou také součástí původního nože. Sériově číslované.
Délka: 25,6 cm.
Ostří: 14,4 cm.
Hmotnost: 165 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lovecké nože
Délka čepele: 10 až 15 cm
Materiál čepele: carbon
Materiál rukojeti: dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.