Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 59,-Kč!

Fallkniven Idun NL5

Kód: FNNL5
Neohodnoceno
Značka: Fallkniven
11 500 Kč
Přibližně 20 dní
Můžeme doručit do:
31.10.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

Laminovaná čepel modelu Idun je složená z jádra oceli VG10 a boky jsou z tvrdé nerezové oceli 420J2. Tato vynikající kombinace kovů spojuje všechny myslitelné a žádoucí vlastnosti nože, včetně odolnosti, odolnosti proti kroutícímu momentu a trvanlivosti ostří - to vše v jedné čepeli.

Samotná čepel o tloušťce 5 mm je dostatečně silná pro všechny rozumné úkony, ale s laminovanou technologií lze očekávat dalších 20% pevnosti v podobě odolnosti proti ohnutí ve srovnání s nelaminovanou čepelí VG10.

Krásná rukojeť se skládá ze speciálně vybrané hovězí kůže, která zajišťuje jisté a robustní uchopení. Stárne s elegancí a postupem let získává atraktivní hnědou patinu. Rukojeť není ovlivněna olejem a rozpouštědly a je odolná proti vodu. Když hovězí kůže uschne, mohou se na rukojeti objevit malé praskliny, které však při opětovném použití nože zmizí.

Lovecký nůž, ruční výroba
Celková délka: 21,5 cm
Délka čepele: 10 cm
Tloušťka čepele: 5 mm
Ocel: VG-10 laminovaná
Tvrdost: 59 HRC
Rukojeť: hovězí kůže
Hmotnost: 180 g
Pouzdro: kůže

Doplňkové parametry

Kategorie: Lovecké nože
Délka čepele: 10 až 15 cm
Materiál čepele: VG-10
Materiál rukojeti: kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

fallkniven

Fallkniven je největší výrobce nožů ve Skandinávii (od roku 1984). Nyní Vám i my nabízíme nože Fällkniven, jsou skutečně jedny z nejlepších na světě. Ve svém programu má společnost nože sportovní, lovecké, rescue, s damaškovými čepelemi a spustu dalších. "Jsme rodinný podnik, naše kořeny jsou v Norrbottenu, ve Švédsku. Byli jsme lovci a rybáři desítky let a víme z osobní zkušenosti, jaký by měl nůž být." Firma zahájila svoji činnost v roce 1984 a dnes se uznává jako jeden nejlepších Švédských výrobců. "Naše vlastní nože jsme začali vyvýjet v roce 1987 a dnes je to naše hlavní aktivita v Fällkniven. Získali jsme velkou zkušenost v průběhu let díky úzkým kontaktům jak se zákazníky tak i jinými výrobci. Z tohoto důvodu jsme dnes i dodavatel Jeho Veličenstva krále Švédska."

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.