Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Böker Manufaktur Solingen Damast Jahresmesser 2022

Kód: 1132022DAM
Neohodnoceno
8 989 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Letošní nůž Böker Damascus Annual je určen pro milovníky lehkých kapesních nožů se skluzem a kombinuje praktickou konstrukci nože Böker Boxer EDC s výjimečnými materiály. Design francouzského nožíře Raphaëla Duranda se podobně jako mnoho klasických francouzských kapesních nožů vrací k tradičnímu noži Navaja z oblasti Středomoří. Nerezová čepel Clippoint z ručně kovaného damašku od Chada Nicholse se skládá ze 180 vrstev.
Příjemně tvarované rukojeti jsou vyrobeny z 5500 let starého dubu bahenního, který je ručně trojrozměrně broušen. Stabilizované dřevo získá při jemném broušení matný, téměř sametový povrch. Dřevo dubu bahenního není samostatný druh stromu, ale jedná se o dubové kmeny, které po staletí ležely v bažinách, močálech nebo na březích řek. Kyselina tříslovinná dubového dřeva se během dlouhé doby spojí se solemi železa obsaženými ve vodě, čímž dřevo velmi ztvrdne a získá tmavou barvu.
Ozdobné měděné nýty tvoří barevný kontrast k tmavým šupinám rukojeti, který je ještě zvýrazněn vložkami, rovněž vyrobenými z mědi.
Praktické poutko na šňůrku je navíc vyztuženo měděným pouzdrem.
Ručně vyrobeno v manufaktuře Böker v Solingenu v přísně omezeném počtu 999 kusů pro celý svět.
S certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem.

Celková délka: 18,60 cm
Délka čepele: 8 cm
Tloušťka čepele: 3 mm
Hmotnost: 96 g
Materiál čepele: Damašek
Materiál rukojeti: Bahenní dub
Designér: Raphael Durand
Vyrobeno v Solingenu


Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál čepele: damašek
Materiál rukojeti: dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

bokermag

Böker - historie továrny sahá až do 17. století, původní kovárna tehdy byla umístěna v Remscheidu. V letech 1829-30 se rozšířila výroba i na šavle a meče. V té době továrna zaměstnávala přes 100 kovářů a brusičů. V druhé polovině 19 století se část rodiny přesunula do USA a Kanady, kde založila další výrobní závody. Poslední ze sourozenců Bockerových, Heinrich se přestěhoval do Solingenu odkud pochází většina dnešní produkce. Boker vyrábí nože dle vlastních návrhů a dle návrhů známých nožířů.
Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce a zaměstnává několik designérů. Nože jsou vyráběny na CNC (počítačem řízené obráběcí stroje) s maximální kvalitou.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.