Broušení nožů

brouseni.jpg
Vážení zákazníci, nabízíme Vám velmi důležitou a potřebnou službu: broušení Vašich nožů. Brousíme nože obyčejné i značkové, kovové i keramické nabízíme služby pro profesionály, řezníky, uzenářské výrobny, firmy i domácnosti. Brousíme kuchyňské, outdoor, lovecké i kapesní nože, keramické nože,apod,.

Broušení nožů v Brně
Jak brousíme?

Používáme pomaloběžné a pásové brusky, kde nedochází k přehřátí čepele, hlavní kotouč je navíc neustále chlazen vodou. Po nabroušení nože obtahujeme na koženém dokončovacím kotouči, případně ručně na koženém řemenu. Jedině tak lze dosáhnout dokonalého ostří. 

  Kuchyňské nože brousíme obvykle pod úhlem 20-30 stupňů, outdoor nože nabrousíme do továrního úhlu, případně dle přání zákazníka. Obvykle se úhel nabroušení těchto nožů pohybuje od 30-50 stupňů. 

 Brousíme obvykle do dvou pracovních dnů. Broušení jako takové je proces, kdy dochází úbytku materiálu. Brousíme tak aby byl úbytek co nejnižší, ale vždy k němu dojde. Při upnutí nože do držáku, který zajisťuje přesný úhel nabroušení ostří může dojít jemnému otlaku na boku čepele.

Co brousíme?

  • kuchyňské nože
  • outdoor nože
  • lovecké nože
  • kapesní nože
  • keramické nože
  • břitvy

Ceny broušení jsou informativní, vztahují se na běžně opotřebené nástroje. Nabroušení typického kuchyňského nože stojí okolo 30-90Kč, nabroušení kapesního nože 40-80Kč.

Cenově náročnější je broušení typicky japonských kuchyňských nožů, případně i jiných pro náročné majitele kteří ocení dokonale nabroušený nůž se provádí ultrajemnými kameny a je časově poměrně náročné. Cena takového nabroušení se pak pohybuje od 100-400Kč za nůž.

Broušení keramických nožů - keramické nože jsou velmi tvrdé, ale nabrousit jdou stejně jako každý jiný nůž, jen proces vyžaduje kvalitní diamantové brousky. Cena nabroušení keramického nože se pohybuje od 60-100Kč dle délky.

Kde brousíme?
Přijďte za námi k nám do prodejny:
Rostislavovo nám. 25
61200 Brno - Královo Pole
tel: 541 214 375