Broušení nožů

brouseni.jpg
Vážení zákazníci, nabízíme Vám velmi důležitou a potřebnou službu: broušení Vašich nožů. Brousíme nože obyčejné i značkové, kovové i keramické nabízíme služby pro profesionály, řezníky, uzenářské výrobny, firmy i domácnosti. Brousíme kuchyňské, outdoor, lovecké i kapesní nože, keramické nože,apod,.

Broušení nožů v Brně
Jak brousíme?

Používáme pomaloběžné a pásové brusky, kde nedochází k přehřátí čepele, hlavní kotouč je navíc neustále chlazen vodou. Po nabroušení nože obtahujeme na koženém dokončovacím kotouči, případně ručně na koženém řemenu. Jedině tak lze dosáhnout dokonalého ostří. Noži u nás nabroušenými se pak můžete i oholit :-).

  Kuchyňské nože brousíme obvykle pod úhlem 20-30 stupňů, outdoor nože nabrousíme do továrního úhlu, případně dle přání zákazníka. Obvykle se úhel nabroušení těchto nožů pohybuje od 30-50 stupňů. Na přání je možné ostří nabrousit i do méně častého tvaru convex ground, případně kombinace flat/convex apod.

  Brousíme i mačety a meče, obvykle na pásové brusce, k dispozici máme pásy od nejhrubších až po ultrajemné. Na přání nabrousíme do ultrajemné varianty, fazeta je pak chromově lesklá, i po 50 násobném zvětšení je pak ostří dokonale rovné, ostré jako břitva. Toto broušení je poměrně pracné a zdlouhavé, tedy drahé, a vhodné pro exkluzivní nože a pečlivé majitele.

 Brousíme obvykle do dvou pracovních dnů. Nůž na nabroušení nám můžete poslat po telefonické domluvě i poštou, do dvou dnů ho zašleme nabroušený zpět na dobírku, k ceně broušení je pak nutné připočíst poštovné 80Kč. Broušení jako takové je proces, kdy dochází úbytku materiálu. Brousíme tak aby byl úbytek co nejnižší, ale vždy k němu dojde. Při upnutí nože do držáku, který zajisťuje přesný úhel nabroušení ostří může dojít jemnému otlaku na boku čepele.

Co brousíme?

  • kuchyňské nože
  • outdoor nože
  • lovecké nože
  • kapesní nože
  • keramické nože
  • břitvy

Ceny broušení jsou informativní, vztahují se na běžně opotřebené nástroje. Nabroušení typického kuchyňského nože stojí okolo 30-60Kč, nabroušení kapesního nože (Victorinox) 30Kč.

Cenově náročnější je broušení typicky japonských kuchyňských nožů, případně i jiných pro náročné majitele kteří ocení dokonale nabroušený nůž se provádí ultrajemnými kameny a je časově poměrně náročné. Cena takového nabroušení se pak pohybuje od 100-400Kč za nůž.

Broušení keramických nožů - keramické nože jsou velmi tvrdé, ale nabrousit jdou stejně jako každý jiný nůž, jen proces vyžaduje kvalitní diamantové brousky. Cena nabroušení keramického nože se pohybuje od 30-80Kč dle délky.

Provádíme rovněž opravy zoubků na ostří, opravy ulomených špiček apod.

Kde brousíme?
Přijďte za námi k nám do prodejny:
Rostislavovo nám. 25
61200 Brno - Královo Pole
tel: 541 214 375  

I takto může vypadat ostří Vašeho nože! Finální broušení japonským kamenem o hrubosti 4000.